Welcome to

Sponsor BlockRobomenu
· Home
· Archive / Eski Yazılar
· Articles / Yazılar
· Chat Online / Sohbet
· Downloads / Dosyalar
· FAQ / Sorularınız
· Forums / Pano
· Links / Siteler
· Members / Üyelerimiz
· Messages / Mesajlar
· Statistics / İstatistikler
· Submit News / Yazı yaz
· Surveys / Araştırmalar
· Top 10
· Topics / Konular
· Tutorials / Dersler
· Your Account / Hesabınız

Visitors / Ziyaretçiler
There are currently, 5 guest(s) and 0 member(s) that are online.

You are Anonymous user. You can register for free by clicking here

  
Endtas ARGE: Some More Industrial Instrument Designs
Posted on Wednesday, August 18 @ 02:24:34 EDT
Topic: Sensörler - Algılayıcılar
Endüstriyel cihaz tasarımına (ve hatta üretimine) geri dönüş kararım sonrasında gerçekleştirdiğim bazı yeni çalışmalarım aşağıda. İlk olarak önceki yazıda bahsedilen ultrasonik mesafe ölçüm cihazı ile başlamıştım, aşağıdakiler de en son çalışmalarım;

 • 1- PID sıcaklık - sıcak yolluk kontrol cihazı
 • 2- Programlanabilir-akıllı sayıcı mesafe ölçüm cihazı
 • 3- Sıcaklık-Zaman-İklimlendirme kontrol cihazı  1---

  0-1200C arasında -/+ 0.1C hassasiyetle sıcaklık ölçme ve kontrolü, sıcak yolluklu kalıplara uygun ek çalışma modları. Fotoğraftaki sistem mikroişlemci modülü, 3 basamaklı 7segman-LED ekran, çıkış rölesi, analog uyumlaştırıcı devre, bir havya rezistansı ve bir de J tipi termokupl den oluşuyor. Tuşlarla girilen set değerine göre sistem havya rezistansının sıcaklığını yeni geliştirdiğim PID algoritmasına göre kontrol ediyor. Hassasiyet gayet başarılı.

  2---

  8 basamaklı, setli ve programlanabilir sayma-mesafe-uzunluk ölçme cihazı. Katsayılı, tekli, aşağı-yukarı, hızlı sayma modları. proksimiti sensör, encoder vs endüstriyel sensörlere uygunluk. 100khz ve daha yukarı frekanslarda çalışabilme özelliği. Set noktasına bağımlı, aktif süresi kullanıcı tarafından ayarlanabilen timerli çıkış rölesi.

  3---  -55--125C arasında çalışan, gerçek zaman saatli, iklim kontrol cihazı. Çıkış kontakları ile belirlenen saatlerde ya da sıcaklığa bağlı olarak çeşitli sistemleri kumanda edebilir. Okullarda zil saati, güvenlik saati veya klima cihazlarında kontrol modülü olarak kullanılabilir çok amaçlı cihaz.

  Bu çalışmalar deneysel çalışmalar değildir. 10 yıldan fazla süredir çeşitli firmalarda tasarımını yaptığım çok çeşitli endüstriyel cihazların tamamen yeni bir mikrodenetçi ve tasarım sistemi kullanarak ortaya çıkartılmış daha gelişmiş modelleridir. Çok çeşitli endüstriyel ortamda yıllardır denenen, başarısı kanıtlanmış sistemlerdir. Hepsinin CAD ortamında devre şeması vs çalışmaları ve standart kartlar şeklinde PCB leri de mevcuttur. Her tür kutu içerisine monte edilebilecek şekilde PCB modifikasyonu yapılabilir. Ayrıca cihazlarda da her tür program değişikliği, işlev ekleme ve çıkartma yapılması mümkündür. Bu cihazlarla profesyonel olarak ilgilenen arkadaşlar benimle sitede mevcut telefonu kullanarak bağlantı kurabilirler.

  Cihaz prototiplerinin daha fazla fotoğraflarını incelemek için yazının devamını tıklayınız.

  2- Programlanabilir-akıllı sayıcı mesafe ölçüm cihazı .
  3- Sıcaklık-Zaman-İklimlendirme kontrol cihazı

 •  
  Login
  Nickname

  Password

  Don't have an account yet? You can create one. As a registered user you have some advantages like theme manager, comments configuration and post comments with your name.

  Related Links
  · More about Sensörler - Algılayıcılar
  · News by ozkal


  Most read story about Sensörler - Algılayıcılar:
  Some More Industrial Instrument Designs


  Related Links

  Article Rating
  Average Score: 4
  Votes: 4


  Please take a second and vote for this article:

  Bad
  Regular
  Good
  Very Good
  Excellent  Options

  Printer Friendly Page  Printer Friendly Page

  Send to a Friend  Send to a Friend
  Web site engine's code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
  Page Generation: 0.130 Seconds