Robotik Atelyemizden Görüntüler
Date: Monday, February 21 @ 16:57:07 EST
Topic: Tasarımcılarımız


Robotik atelyemizden birkaç fotoğraf. Ziyaretçilerimzi tarafından gönderilenler hariç tüm endtas sitesi robotik çalışmaları bu atelyede, bu araç gereç, bilgisayarlar kulllanılarak gerçekleştirilmektedirler. Ve tabi fotoğraflardaki şahıs tarafından.. :)Ben, masada 4göz, PC kontrollü robot kol ve greedybug projeleri. Monitörün üzerindeki frekans sayıcının üzerinde de en son yaptığım nightbug ile onun yanında Rookie4x4 oturuyorlar. Sağda da bir iki roböcük ve proböcük kiti var. Muhtelif araç gereç, elektronik elemanlar her zamanki gibi masamın dağınıklık düzeyini arttırmaktalar. Yazının devamında daha fazla fotoğraf ve açıklamaları var. :)


Yeğenime verdiğim roböcük'ün kazayla üzerine oturulmuş. Tamir edeyim diye bana getirdi. Uğraşıyoruz bakalım.


Ben ve Setrak. Setrak'ı 94-95 senesinden beri tanıyorum. Boğaziçi üniversitesindeki yüksek lisans tezimiz olan Mobile Robot çalışması başta olmak üzere birçok projede de beraber büyük keyifle çalıştık. Keşke herkesin bir tane olabilse diyebileceğim türden bir dosttur.


Greedybug'a ne yapabiliriz acaba diye düşünürken.


Amanin robotlar etrafımı sardı.


Özkal'ın robot parkı. Bitirilip tamamlanmış robot projeleri buraya gelip miting yapıyorlar.


Bu da diğer PC'm. İlkini atelye masasında kullanırken bunu genelde internetteki işlerim, site ve diğer dokümanları hazırlamakta ve protel ile PCB çizmekte kullanıyorum. İkisi network ile bağlı ve aynı ADSL modem üzerinden interneti paylaşıyorlar. Tabi aynı networkü arkadaşlarla toplanıp starcraft oynamak için de kullanıyoruz. Notebook bilgisayarlarını getiren arkadaşlarla beraber hub üzerinden bağlanıp 8 kişiye kadar turnuvalar düzenleme kapasitemiz mevcut. :)
Buradan da minik evimin terasından görüntülere ulaşabilirsiniz.

This article comes from Robotik & Elektronik
http://www.endtas.com/robot

The URL for this story is:
http://www.endtas.com/robot/modules.php?name=News&file=article&sid=131