İlk Robotik grup buluşmasını gerçekleştirdik
Date: Monday, November 04 @ 08:55:00 EST
Topic: Çeşitli Duyurular


Geçen cumartesi günü (19 ekim 2002), robotik email grupta daha önce kararlaştırıldığı gibi ilk grup toplantımızı gerçekleştirdik. 5 kişinin katılımı ile gerçekleşen toplantımız, AKM önünde buluşulması ile başladı. Önce orda ayaküstü başlayan sohbetler. tophanede nargile ve ortalıkta dolaşan robot böcükler eşliğinde daha keyifli bir hal aldı.

Önce masa üstünde çalıştırdığımız roböcükleri, 6 ayaklı robot örümceğin gösterisi izledi. Eldeki toplam 7-8 adet robotla ilgili inceleme ve sohbetler uzunca bir süre devam etti. Hatta bir ara elimizdeki iki adet proböcüğü birbirleri ile bile yarıştırdık. Bu sayede de robot yarıştırmanın cidden ilginç ve oldukça eğlenceli bişey olduğunu keşfetmiş olduk. İleride daha kapsamlı ve organize yarışmalar yapabilmek umudu ile toplantımıza katılan gökhan, yusuf, bihter ve setrak a teşekkür ediyorum.


Bihter, çeşitli robotlar ve robot böceklerle birlikte.

Yeni toplantılarda görüşmek üzere. Not: Yazının devamında toplantımızdan 3 adet fotoğraf ve 6 bacaklı örümceğimizin masa üstünde yürürken çekilmiş videoklibini, roböcük yarışımızdan da bir kısa videoklibi izleyebilirsiniz.grup topluca

Özkal hayatta ilk nargile denemesini yapıyor
öhhö, öhhhööö


Bu da hareket halindeki robot böcük videokliplerimizin linki.


This article comes from Robotik & Elektronik
http://www.endtas.com/robot

The URL for this story is:
http://www.endtas.com/robot/modules.php?name=News&file=article&sid=26