Proböcük & Cırcırböceği & İzciböcük Detay Fotoğraf Albümü
Date: Friday, January 10 @ 07:32:27 EST
Topic: Endtas Kitleri
Proböcüğün yandan ve üstten görünüşü. boyut konusunda fikir vermesi için, üzerindeki piller AA boyutlu normal kalem pildir.
Proböcüğün önden detay görünüşü. Duyargaların monte edilme detayı ile bilikte diş şeklindeki baskılı devre uzantılarının arasında, baskılı devrenin hemen altında ışık sensörünü görebilirsiniz. iki yanda da motorların hareketine bağımlı olarak yanıp sönen kırmızı LED-gözler. Baskılı devrenin altında da böcük ses efektlerini üreten piezo buzzer.


Proböcük ün kuyruk detayı. Gene böcük desenli motiflere sahip baskılı devre, arkada hareketi kolaylaştırmak için konulmuş akik boncuktan arka tekerlek görülüyor. tekerleğin hemen önündeki tümdevre bir pic16F84 microcontroller. Bu tümdevrenin hemen sağında 5 adet hareket programlama tuşunu ve hemen solunda da program start duşunu görebilirsiniz. Tuşlar da hemen yanlarında işlevlerini belirtir birer figüre sahipler.


Program start tuşunun hemen üzerinde yanındaki 1 ve 0 sembolleri ile robotun on-off konumlarını gösteren açma-kapama anahtarını görebilirsiniz.
This article comes from Robotik & Elektronik
http://www.endtas.com/robot

The URL for this story is:
http://www.endtas.com/robot/modules.php?name=News&file=article&sid=36