Null Un Roböcükleri
Date: Saturday, April 05 @ 14:20:26 EST
Topic: Roböcekler


Sonunda bir ziyaretçimiz yaptığı roböcüklerin fotoğraflarını çekip bana ulaştırdı. Böylece uğraşılarımın boşa olmadığını, benden başkalarının da roböcükler yapmaya başladığını gördüm, sevindim. işte null un roböcükleri. :)

Sanırım bizim pilli roböcük yazısında anlatılana benzer bir böcük bu, devrede transistörler göze çarpıyor. Entegre devre yok. Motorlar CDROM sürücüden çıkartılmışa benziyor. Benim prototiplerdeki gibi delikli pertinaks böcüğün şasesi olarak da kullanılıyor. Her iki yana motorları daha rahat monte edebilmek için minik yuvalar açılmış. Arka tekerlek olarak sanırım bir teypten sökülmüş minik bi bant tekerleği kullanmış.Null, güzel çalışmalarını bizimle paylaştığın için teşekkürler. Yenilerini dört gözle bekliyoruz.

Null sadece bu roböcüğü değil, iki farklı böceğimizi daha yapıp başarı ile çalıştırmış. onların da fotoğraflarını görmek isterseniz yazının devamına alalım sizi :)

roböcük


roböcük


Simplebug


zıplayıcı


zıplayıcı


zıplayıcı


zıplayıcı


Null un roböcükleriyle ilgili sorularınızı bu yazıya yorum olarak yazabilirsiniz, eminim cevaplamaktan memnun olacaktır. :-)

This article comes from Robotik & Elektronik
http://www.endtas.com/robot

The URL for this story is:
http://www.endtas.com/robot/modules.php?name=News&file=article&sid=49