Roböcüklerinizi CANLANDIRIN !
Date: Thursday, May 01 @ 09:32:43 EDT
Topic: Prototipler


Bilindiği gibi, roböcüklerimiz genelde bir devre plaketini gövde olarak kullanıyorlar. Plaket roböcük kitlerimizde bir böceği andıracak şekilde kesilmiş olarak geliyor. Hatta üzerinde kanatçık, kuyruk, dişler, kocaman iki göz vs de çizim olarak geliyor. Bu kimilerine göre yeterli bir robot böcek hissi uyandırırken, başka ziyaretçilerimiz bunun nesi böcük, yaw bu devre işte felan gibi yaklaşımlar içerisine girebiliyor. Roböcüklerin görünüşü iyileştirilebilir mi? Bu konu üzerinde düşündüm ve bir miktar tasarımçalışması yaptım. Ortaya güzel sonuçlar çıktı.Roböcüklerimiz, robot böcek kimliğini kaybetmeden gerçek böceklere görünüş açısından biraz daha yaklaşmış oldu. Aşağıda ve yazının devamında birkaç örnek görebilirsiniz.

Ve şimdi sana düşen cim, eğer kabul edersen, bu tasarımları kendi yapacağın robot böcekler üzerine uygulamak. Hatta görünüşleri daha da ilerletmek, bir sürü cici robot böcek üretmek ve fotoğraflarını çekmek. Sonra da çekilen fotoğrafları endtas robot sitesine yollamak. ;) En güzel tasarımları seçip sitede yayınlayacağım. Bu yazı 10 saniye içerisinde kendini imha edecektir. hsssssssssşş

Malzeme olarak kağıt, karton, ince plastik levhalar, esnek plastik, alüminyum folyo, streç film vs kullanabilir, bu malzemeleri istediğiniz şekillerde kestikten sonra robot böceğinize yapıştırabilirsiniz. Böylece daha güzel robot böcekler elde edeceksiniz. ;)

Nasıl, Sevdiniz mi?

This article comes from Robotik & Elektronik
http://www.endtas.com/robot

The URL for this story is:
http://www.endtas.com/robot/modules.php?name=News&file=article&sid=59